Цього року підготовка до опалювального сезону пройшла за особливою схемою, затвердженою Кабінетом міністрів.
Про це в ефірі Українського радіо повідомив заступник міністра розвитку громад та територій Тимур Ткаченко, передає Урядовий портал.
«Завдяки спільним та злагодженим діям усіх гілок влади — центральної, органів місцевого самоврядування та відповідних підприємств — забезпечено повну готовність об’єктів житлово-комунального господарства до зими», – зазначив він.
За його словами, в умовах воєнного стану підхід змінився з кількох причин:
- Додатковий захист енергетичної інфраструктури від можливих уражень;
- Створення системи розподіленої генерації тепла та електроенергії;
- Модифікація мереж для перепідключення джерел тепла за допомогою перемичок у разі позаштатних ситуацій.
“Завдяки цим заходам система стала більш стійкою до навантажень та можливих пошкоджень, що забезпечить стабільніше теплопостачання в умовах викликів воєнного періоду. Кожна громада розробляє алгоритми дій з наявними носіями, без урахування обстрілів та пошкоджень критичної інфраструктури й такий, що має враховувати знищення або пошкодження носіїв», – зауважив Ткаченко.
Він додав, що уряд знає про потреби в обладнанні кожного регіону і розуміє скільки потрібно ще газових установок та модульних котелень. Робота із залучення коштів та обладнання для покриття цих потреб триває.
Заступник міністра окремо підкреслив, що відповідно до чинного законодавства, алгоритми дій мають створюватися для кожного населеного пункту з урахуванням конкретних схем теплопостачання, енергетичної системи регіону та інших чинників. А децентралізація генерації є стратегічним завданням під час проходження опалювального сезону 2024-2025 рр.
Нагадаємо, до кінця року в Україні очікується від 600 до 800 МВт невеликих об’єктів генерації електроенергії, здатних забезпечити гарантоване енергопостачання бізнесу і громадам, які встигнуть їх встановити.