Обладнання для вітрових електростанцій не увійшло до списку пільгового імпорту, який ухвалила Верховна Рада.
Про це повідомляє пресслужба Української вітроенергетичної асоціації.
“Попри те, що прийняття цих проєктів законів несло важливу мету щодо посилення енергетичної безпеки країни і стимулювання розвитку відновлюваних джерел енергії, в результаті проголосовані тексти не містять відповідні положення для галузі вітроенергетики”, – йдеться в повідомленні.
Наголошується, що прийняті законопроєкти №11258 та №11259 не передбачають будівництво нових вітроелектростанцій, бо в переліку кодів зовнішньоекономічної діяльності не враховується код УКТЗЕД 8502 31 00 00, який використовується для ввезення в Україну комплектуючого обладнання.
На думку вітроенергетиків, це несе прямі негативні наслідки для зменшення дефіциту потужності в енергосистемі й скорочення часу відключень в перспективі найближчих років.
“Саме в найближчі 1-2 роки інвестори були готові розпочати будівництво нових гігаватів децентралізованої вітроенергетичної генерації, оскільки вже мають до 3 ГВт готових до будівництва проєктів. До того ж вітрова енергетика це ті потужності, які будуються за дуже оперативний термін – 1 рік, а також без залучення державних фінансів, тобто виключно за кошти національних і міжнародних інвесторів та кредиторів”, – зазначають в УВЕА.
В асоціації запевняють, що тепер через відсутність відповідних податкових стимулів розвиток вітроенергетики буде значно повільніший.
Як UAprom повідомляв раніше, Верховна Рада проголосувала за звільнення від мита та ПДВ обладнання для енергетики, яке ввозиться в Україну.