Китай уперше за 14 років змінив свою позицію щодо грошово-кредитної політики з “розважливої” на “помірковано м’яку”, що призвело до зростання цін на акції та облігації.
Про це пише Financial Times, передає SilkBridge.
Політбюро Комуністичної партії оголосило про таке рішення 9 грудня, напередодні щорічних зборів для формування фінансового плану країни.
У бюро додали, що владі необхідно “посилити надзвичайні антициклічні коригування і… рішуче збільшити споживання, підвищити ефективність інвестицій і розширити внутрішній попит в усіх напрямках”.
Востаннє Китай займав “помірно м’яку” позицію наприкінці 2008 року після глобальної фінансової кризи і припинив її наприкінці 2010 року. Зміна позиції в понеділок була сприйнята інвесторами як ознака того, що керівництво країни ставиться до економічних проблем Китаю серйозно.
Індекс споживчих цін у Китаї зріс на 0,2% у річному обчисленні, що є п’ятимісячним мінімумом і нижче за опитування аналітиків Reuters, які прогнозували зростання на 0,5%. У місячному обчисленні ціни впали на 0,6% з жовтня по листопад.
Нагадаємо, Китай представив пакет заходів на $1,4 трлн для підтримки економіки.