Бізнес України у червні оцінив ділову активність на рівні попереднього місяця – НБУ

Share

Бізнес у червні 2025 року оцінив результати власної економічної діяльності на рівні попереднього місяця.

Про це свідчить індекс очікувань ділової активності (ІОДА), який Національний банк розраховує щомісяця.

Стійкий споживчий попит, достатня пропозиція товарів, стабільна ситуація з енергопостачанням, міжнародна фінансова підтримка, а також сезонний фактор мали позитивний вплив на оцінки респондентів.

Водночас стримуючими чинниками залишалися постійні обстріли критично важливих об’єктів та інфраструктури, посилення інтенсивності бойових дій, значні витрати бізнесу на сировину, оплату праці та паливо, дефіцит кваліфікованих кадрів, а також курсові та інфляційні очікування.

Так, у червні 2025 року ІОДА становив 50.0 порівняно з 50.8 у травні 2025 року та був значно вищий за рівень у червні 2024 року (43.6).

Підприємства торгівлі були найоптимістичнішими, четвертий місяць поспіль демонструючи  позитивні оцінки результатів своєї поточної діяльності: секторальний індекс у червні зріс до 52.0 з 50.3 у травні 2025 року (у червні 2024 року – 46.4).

Підприємства промисловості п’ятий місяць поспіль надали позитивні оцінки результатів своєї діяльності завдяки стійкому споживчому попиту і стабільній ситуації в енергетиці: секторальний індекс у червні становив 50.4 порівняно з 51.1 у травні 2025 року (у червні 2024 року – 45.5).

Підприємства будівництва також оптимістично оцінили свої поточні економічні результати завдяки сталому внутрішньому попиту та сприятливим погоднім умовам: секторальний індекс у червні становив 50.4 порівняно з 51.5 у травні 2025 року (у червні 2024 року – 43.0).

Підприємства сфери послуг на відміну від попереднього місяця послабили оцінки результатів своєї поточної діяльності, зважаючи на  збільшення витрат бізнесу через здорожчання палива та дефіцит кваліфікованих кадрів: секторальний індекс становив 48.3 у червні (у травні 2025 року – 50.9, у червні 2024 року – 39.7).

В НБУ зазначили, що опитані підприємства промисловості, торгівлі та сфери послуг зберегли високі очікування щодо темпів здорожчання закупівельних цін, а також цін/тарифів на власну продукцію/послуги, натомість підприємства будівництва сподівалися на їх послаблення.

При цьому ситуація стосовно зайнятості залишається складною.  Підприємства всіх опитаних секторів очікували на зменшення загальної чисельності працівників, найсуттєвіше – у будівництві.

Як повідомляв UAprom, бізнес України відновив позитивні оцінки ділової активності – НБУ.