Японія планує імпортувати першу за пів року партію російської нафти

нас ...
Японія планує імпортувати першу за пів року партію російської нафти

Японія має намір імпортувати свою першу партію сирої нафти з Росії за понад пів року, оскільки уряд змушує імпортерів енергоносіїв накопичувати паливо, щоб уникнути майбутнього дефіциту

Судно Aframax Zaliv Baikal прямує в Японію після завантаження з об’єкта «Сахалін-2» на далекому сході Росії 28 грудня, згідно з даними відстеження суден, передає enkorr із посиланням на Bloomberg.

Як свідчать дані про доставку, Японія не імпортувала російської нафти з травня.

Хоча Японія долучилася до інших західних союзників у запровадженні санкцій проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну, азійська країна не вжила суворих заходів щодо нафти й природного газу. Уряд заявив, що російський експортний проєкт «Сахалін-2» є ключовим джерелом постачання скрапленого природного газу в Японію, а для стабільної роботи необхідні виробництво й імпорт нафти.

Відвантаження відбувається, оскільки Росія заборонила експорт російської сирої нафти й продуктів нафтопереробки іноземним покупцям, які дотримуються обмеження ціни. У минулому місяці Японія заявила, що постачання з експортного проєкту «Сахалін-2» звільнять від обмеження ціни.

Проте Японія значно скоротила імпорт нафти з Росії – особливо з нафтогазового проєкту «Сахалін-1» – після початку повномасштабної війни, оскільки нафтопереробні заводи прагнули диверсифікувати постачання.

Покупцем останньої партії з Росії була японська Taiyo Oil Co., яка планує розділити вантаж між двома розвантажувальними терміналами в Кікумі й Наміката.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1