Україну запросили до «митного безвізу»

нас ...
Україну запросили до «митного безвізу»

Сьогодні, 7 липня, ухвалене рішення про запрошення України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) та до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами

Про це повідомляє прес-служба уряду.

«Попри воєнний стан Мінфін продовжує втілювати у життя реформу митниці. Ми маємо на меті перетворити українську митницю на максимально зручний сервіс для нашого бізнесу. І NСTS дозволить зробити це, прискоривши проходження товарів через кордон. Митний безвіз – це можливість швидкого переміщення товарів між 36-ма країнами Європейського регіону. Водночас приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту та NCTS – це важливий крок майбутнього членства України в ЄС», – наголосив міністр фінансів Сергій Марченко.

Рішення ухвалили на засіданні робочої групи з питань відповідних конвенцій за результатами розгляду висновків фінальної Оціночної місії Генерального директорату з питань оподаткування та Митного союзу Європейської комісії (DG TAXUD), яка відбулася 23–24 червня 2022 року.

Після приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) український бізнес зможе користуватися наступними перевагами та спрощеннями:

одна транзитна декларація та одна гарантія для переміщення товарів між 36 країнами (з країнами ЄС і ще з Великою Британією, Туреччиною, Сербією, Північною Македонією, Ісландією, Норвегією, Ліхтенштейном та Швейцарією);

авторизовані підприємства зможуть відправляти та отримувати товари на своєму підприємстві без заїзду на митні термінали;

українські фінансові гарантії діятимуть ще у 35 країнах світу.

Очікується, що розпочати міжнародне застосування NCTS Україна зможе вже наприкінці 2022 року. Цьому має передувати прийняття Верховною Радою України законопроекту № 7420 та законопроектів про приєднання до двох конвенцій, здійснення всіх відповідних міжнародних процедур.

«Невдовзі українські підприємства зможуть користуватися всіма перевагами та спрощеннями, якими користується бізнес країн – учасниць Конвенції. Приєднання до NCTS – це важливий елемент митної інтеграції з ЄС. Цьому передувала велика робота, зокрема, у чисельних перемовинах щодо ряду тактично-стратегічних питань імплементації положень Конвенції та розгортання відповідного ІТ інструменту, розробки законодавчого підґрунтя, запуску технологічного забезпечення та підготовки фахівців, поетапне залучення бізнесу до нових практик. «Митний безвіз» – це також поштовх для розвитку логістичних, комерційних та торговельних хабів в Україні», – повідомив заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Теги:   #безвиз   #таможня  
Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1