Готелі чекають на спецплан

Share

Розроблена схема передбачає розташування в Києві достатньої кількості місць проживання для учасників і гостей Євро-2012. За місяць зодчі розглянуть доопрацьовану схему розташування в Києві великих і малих готелів. Учора містобудівна рада повернула представлену роботу для коригування. Фахівці вважають, що перш ніж визначитися з місцями для спорудження готелів, потрібно знайти інвесторів згодних профінансувати будівництво. Окрім цього, треба розробити схему розташування об’єктів із конкретними адресами.



Серед вимог УЄФА обов’язковою є й підготовка для вболівальників та учасників Євро-2012 майже 200 тис. місць для проживання. На сьогодні в столиці 24 великих готелів і 53 малих, які можуть розмістити 18 тис. 400 осіб. Учора фахівці КО “Центр містобудування та архітектури” представили схему розташування у Києві готелів, розраховану до 2020 року. Хоча вже сьогодні відомо, що реалізувати заплановане доведеться значно раніше, точніше до початку Євро-2012.



За словами одного з розробників схеми Тетяни Нечаєвої, вже пройшли експертизу і отримали дозволи на спорудження 33 готелі, в яких проживатимуть понад 10 тис. приїжджих. “Згідно з розробленою схемою, визначені місця для спорудження ще майже 100 об’єктів,— зазначила вона.— У разі зведення такої кількості готелів, в них можна поселити 330 тис. осіб, що в півтора разу перевищує поставлене УЄФА завдання”. Тетяна Нечаєва переконана, що вимоги цієї поважної європейської футбольної структури значно завищені. Провівши дослідження, з’ясували, що в жодній країні світу, де відбулися Олімпіади чи змагання подібного рівня, такої кількості готелів не будували. З нею згодні й колеги. Архітектор Сергій Целовальник переконаний, що після проведення чемпіонату Європи, місту не потрібна буде така кількість готелів. Зодчі вважають, що перш ніж будувати комфортні місця для проживання, автори мають знайти інвесторів. До того ж представити схему розташування об’єктів із конкретними адресами.



Архітектор Янош Віг запропонував, що, окрім малих готелів, у столиці зведуть певну кількість 5- і 4-“зіркових”. Враховуючи, що, згідно зі статусом, їх будуватимуть винятково у центральній частині міста, то спершу треба розробити схему розташування саме таких об’єктів. Окрім цього, для зменшення кількості місць проживання, на час проведення чемпіонату, доречно облаштувати для туристів каюти теплоходів, гуртожитки. Зважаючи на те, що в такому вигляді схему не можна представляти на сесію Київради, архітектори повернули її на доопрацювання. Вже за місяць фахівці планують розглянути перероблений варіант із врахованими пропозиціями та зауваженнями.



Віталій Курінний


«Крещатик», №27 (3243), 14.02.2008