Будинок потрібно рятувати. Районна влада не реагує на звернення мешканців вул. Попова, 5

Share

Вже кілька років мешканці будинку на вул. Попова, 5, що в Оболонському районі, намагаються привернути увагу влади до загрози руйнування їхньої багатоповерхівки. Тріщини та руйнування фундаменту можуть призвести до аварії.



Недоліки панельного будівництва, притаманні “швидким” спорудам радянського періоду, не оминули багатоповерхівку на вул. Попова, 5. Під час її планування не враховано особливості ґрунтів Куренівки, майданчик не підготували належним чином, а фундамент звели так, як скрізь. Та, власне, і багатьох технологічних можливостей, доступних сьогодні, тоді не було. Отож стіни поступово тріскаються, бо фундамент втрачає монолітність, а відтак, розколюється посередині. Та частина, що стоїть на міцнішій основі, тримається, а інша — руйнується. Мешканці хвилюються за свої помешкання, бо стан будинку — на межі аварійного. Стіни квартир майже всі у тріщинах, підвали підтоплені, немов після повені. Деякі власники розпродують квартири, хтось здає, хоча живуть там переважно пенсіонери. Врятувати будинок може тільки негайний ремонт, причому передусім слід починати з капітального укріплення фундаменту. Те, що не зробили 20 років тому, належить зробити сьогодні.



“Будинок на вул. Попова, 5 передано в експлуатацію 1990 року. Колись на його місці була невеличка річка, яку через труби пустили в підземне русло, отож територія була непридатна для будівництва. Через це підвали будинку постійно підтоплювало”,— каже мешканка Марина Лисенко. За її словами, в стінах з’явилися тріщини та щілини, й їх кількість постійно зростає. Люди звертаються до районної адміністрації по допомогу, але поки що реакції ніякої. Місцеве керівництво ЖЕКу обіцяє відремонтувати висотку, та більшість людей в це не вірить. Як повідомила кореспондентові газети Людмила Черкесова, вже парадні в тріщинах, вони є скрізь, по всьому будинку.



Як вдалося дізнатися “Хрещатику”, у мікрорайоні сміття вивозять рідко. Починаючи з 1990 року, ЖЕК жодного разу не проводив навіть косметичного ремонту. Фасад порівняно з внутрішньою картиною має цілком пристойний вигляд.



Наприкінці листопада збирали підписи за капітальний ремонт. Загалом у висотці 294 квартири, а автографів зібрано 151. Спеціалісти кажуть, що головна проблема — в кількості потрібних коштів. Можливо, всі витрати слід покласти на інвесторів, котрі зводять будинок поруч? Зобов’язати їх провести спеціальні роботи, без яких багатоповерхівку не врятувати. “Хрещатик” і надалі відстежуватиме ситуацію.



Зоряна Біденко


«Крещатик», №224 (3214), 26.12.2007