Інститут “Київгенплан” розробив схему розташування в місті культових споруд.Учора на містобудівній раді підтримали схему розташування в місті культових споруд. Розроблений фахівцями Інституту “Київгенплан” документ передбачає будівництво нових, реконструкцію існуючих та відновлення зруйнованих храмів. З’ясувалося, що архітектори пропонують споруджувати релігійні об’єкти на 252 ділянках.
Нині в столиці є 155 культових споруд та 358 приміщень, пристосованих для богослужіння, які релігійні організації орендують. Але цього виявляється замало, бо наразі в Київраді перебуває на розгляді 108 заяв від різних конфесій стосовно надання їм земельних ділянок. Для розв`язання проблеми фахівці Інституту “Київгенплан” розробили схему розміщення культових споруд, яку й представили вчора на розгляд містобудівної ради.
За словами головного архітектора проекту Тетяни Пархоменко, оскільки в Києві наразі є 64 конфесії та зареєстровано 1064 релігійні організації, відчувається гостра потреба в наданні їм ділянок для спорудження культових споруд. “Згідно з розробленою схемою, передбачено 252 місця для спорудження, реставрації та відновлення зазначених об’єктів,— пояснила пані Пархоменко.— Нещодавно документ схвалили представники різних духовних конфесій під час зустрічі в мера Києва Леоніда Черновецького”. Вона додала, що схема розрахована до 2020 року і передбачає кілька етапів. Якщо раніше церкви зводили переважно в центрі, то надалі їх буде більше в районах новобудов, у лівобережній частині міста.
Як розповів “Хрещатику” перший заступник начальника Головного управління з питань внутрішньої політики — начальник Управління у справах релігій КМДА Анатолій Лисенко, запропонована схема важлива і потрібна для столиці. “Як тільки ми реєструємо конфесію, одразу ж виникає питання про надання їм земельних ділянок,— зазначив він.— Тобто матеріальних проблем із цього приводу не виникає, кошти на будівництво храмів і соборів общини якраз мають”.
Запропоновану схему фахівці підтримали. Щоправда, порадили внести деякі корективи, зокрема передбачити зведення недільних шкіл, а культові споруди та будинки для священиків споруджувати не в зеленій зоні, як це роблять останнім часом. За словами головного архітектора Києва Василя Присяжнюка, під час чергового перепису в столиці потрібно враховувати віросповідання городян для визначення потреби у спорудженні храму в тому чи тому районі, а ще провести з цього приводу громадські слухання. Спочатку ж схему мають затвердити в Держекспертизі, а згодом на сесії Київради.
Віталій Курінний
«Крещатик», №195 (3185), 15.11.2007