Метінвест у 2025 році побудує дві газові та одну сонячну електростанцію на криворізьких ГЗК за 1,4 млрд грн

Share

Інвестиційна програма Групи Метінвст цього року передбачає будівництво власної резервної генерації на гірничо-збагачувальних комбінатах в Кривому Розі, повідомив керівник Об’єднаного ГЗК Ігор Тонєв. Зокрема, планується зведення двох газових електростанцій загальною потужністю 20 МВт і сонячної генерації потужністю 23 МВт. На ці проекти сумарно буде спрямовано 1,4 млрд грн.

“Цього року програма наших інвестицій буде трохи відрізнятись від минулорічних, тому що будуть передбачені гроші на нашу енергетичну незалежність. Це 1,4 млрд грн на газові електростанції на Центральному та Північному ГЗК та сонячну електростанцію на ЦГЗК”, – пояснив Тонєв під час Саміту експортерів Forbes Україна.

Загалом інвестиційна програма ГЗК на 2025 рік становить 5,7 млрд грн. Більше половини із цієї суми піде на підтримання виробництва і капітальні ремонти. Гроші на відповідні цілі залучатимуть від операційної діяльності.

“Також є великий стратегічний проект, який починаємо цього року і плануємо завершити у 2026 році. Це згущення відходів збагачення. Загальні інвестиції в цей проект оцінюємо в 9 млрд грн, із них в цьому році буде витрачено 1,5 млрд грн. Це безальтернативний для нас проект, бо це умова роботи ПівнГЗК після 2027 року”, – зазначив Тонєв, пояснивши, що Метінвест планує залучити для цього фінансування від європейських кредитних агенцій.

Проекти власної генерації фінансуватимуть за рахунок кредитів в українських банках. “Домовленості вже на фінальній стадії”, – додав він.

Керівник Об’єднаного ГЗК Метінвесту також розповів про очікувані інвестиції, які необхідно реалізувати в добувному сегменті бізнесу в контексті планів групи з будівництва прокатного заводу в Італії.
“Великий споживач залізорудної продукції в Європі це добре для ГЗК, це краще ніж реалізовувати продукцію в Китай. Але я нагадаю, що майбутній завод в Італії – це зелений завод, який буде працювати на брухті та DRI (залізо прямого відновлення – ред.). Для цього нам треба ще зробити продукт, якого на сьогодні ми поки не маємо – DR-окатки. Тобто це потребує додаткових інвестицій у розвиток флотаційного комплексу, що дозволить збільшити вміст заліза в нашому концентраті, і модернізація цеху виробництва окатків. Загалом мова йде про потребу в інвестиціях на рівні близько 600 млн дол.”, – резюмував він.