Міністерство розвитку громад та територій ініціює розробку комплексної програми розвитку для національних підприємств – постачальників залізничної галузі.
Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба в рамках робочої поїздки до ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» (КВБЗ).
Під час візиту Кулеба разом із керівництвом заводу оглянув повний цикл виробництва пасажирських вагонів різних типів. Завод наразі виконує державне замовлення на оновлення рухомого складу для Укрзалізниці: перші 15 із 66 вагонів партії вже курсують на маршруті Дніпро — Львів — Дніпро, а найближчим часом очікується передача чергових 5 вагонів.
За словами віцепремʼєр-міністра, завдяки високому ступеню локалізації виробництва (понад 80%) КВБЗ не лише забезпечує робочі місця для своїх працівників, але й підтримує роботу понад 165 суміжних українських постачальників, формуючи потужний економічний ланцюг у різних регіонах країни. Чимало підрядників, зокрема, на Харківщині, Миколаївщині, Сумщині.
«Разом із профільними підприємствами та суміжними міністерствами маємо напрацювати комплексну програму, яка стимулюватиме розвиток виробників. Створюватимемо умови для того, щоб українські підприємства стали основою відновлення країни. Це не просто відповідальність держави, а стратегічний крок до зміцнення української економіки, популяризації вітчизняної продукції та розвитку інфраструктури навіть у надскладних умовах війни», — зазначив Кулеба.
Своєю чергою голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський підкреслив, що оновлення рухомого складу Укрзалізниці є стратегічним завданням, яке має не лише економічне, але й соціальне значення для країни.
Крім того, особливу увагу під час візиту приділили інтеграції ініціативи «Зроблено в Україні» у довгострокову стратегію розвитку залізничного транспорту.
Як раніше повідомляв UAprom, КВБЗ реалізував у 2024 році понад 1000 вантажних вагонів.