Автовиробники КНР можуть збільшити виробництво за кордоном для обходу мит США та ЄС

Share

Китайські автовиробники можуть більш ніж удвічі збільшити потужності повного циклу виробництва за кордоном, щоб обійти мита США і ЄС, а також задовольнити зростаючий попит.

Про це пише Bloomberg, передає SilkBridge.

Традиційно китайські автовиробники користувалися такою схемою для освоєння іноземних ринків: ключові частини автомобілів вироблялися в Китаї, а потім відправлялися за кордон для складання.

Але через мита, введені США, Європейським Союзом і Туреччиною, інвестиції в повний виробничий процес за кордоном зростають.

Повний виробничий процес охоплює чотири основні етапи: штампування, зварювання, фарбування та остаточне складання. Це капіталомісткий процес, але він має вищу виробничу потужність порівняно з частковим складанням.

Китайські автовиробники побудували й ввели в експлуатацію заводи з повним циклом виробництва в дев’яти країнах з річною виробничою потужністю 1,2 млн автомобілів на 2023 рік.

За даними видання, до 2026 року цей показник зросте більш ніж удвічі – до 2,7 млн одиниць у більш ніж десяти країнах, якщо всі заяви компаній будуть виконані вчасно.

Водночас зростання виробництва автомобілів методом часткового складання йде повільніше. Очікується, що до 2026 року їхня загальна потужність зросте з 2,2 до 2,8 млн одиниць.

Виробник авто BYD разом із китайськими державними компаніями Chery Automobile, Changan Automobile, GAC Auto і SAIC Motor оголосили про десять нових або розширених проєктів для своїх зарубіжних заводів із 2023 року, включно з Таїландом, Індонезією та Бразилією.

Китайські автовиробники також розширюють свою присутність у Південно-Східній і Центральній Азії, Латинській Америці та Близькому Сході як за рахунок експорту, так і за рахунок місцевих виробничих проєктів.

Нагадаємо, що представники Євросоюзу 4 жовтня проголосували за введення тарифів у розмірі до 45% на електромобілі з Китаю, що, у разі набуття чинності, посилить торговельну напруженість у відносинах з офіційним Пекіном.