Рада директорів МВФ прийняла рішення щодо зменшення рівня своїх комісій (charges, surcharges та commitment fees), які впливають на вартість ресурсів для країн, які розвиваються, та в яких є програми фінансування від Фонду.
Про це повідомив заступник виконавчого директора МВФ, представник України Владислав Рашкован.
Наведені ілюстрації згенеровані штучним інтелектом (АІ) від Bing.
В середньому розмір комісій зменшується на 36%, що зменшить доходи МВФ приблизно на 1,2 млрд дол. на рік.
За словами Рашкована, це рішення також має позитивний вплив для України: наші загальні річні витрати за користування ресурсами МВФ зменшаться десь на 130 млн дол. Приймаючи до уваги майбутні транші МВФ по існуючій програмі, ефект на наступні 5 років – 650-700 млн доларів.
“Не погано, в тому числі тому, що затрати для України зменшуються на рівні 38-39%, тобто більше, ніж для інших країн”, – зауважив він.
При цьому як зазначила голова МВФ Крісталіна Георгієва, у складному глобальному середовищі та за часів високих відсоткових ставок члени Фонду досягли консенсусу щодо комплексного пакета, який суттєво знижує вартість запозичень, водночас зберігаючи фінансову спроможність МВФ підтримувати країни, які цього потребують.
Затверджені заходи знизять вартість запозичень для країн-членів МВФ на 36%, або близько 1,2 млрд доларів щорічно. Очікувана кількість країн, до яких будуть застосовані надбавки у 2026 фінансовому році, скоротиться з 20 до 13.
Це досягається за рахунок зниження маржі до процентної ставки за СПЗ, підвищення порогового рівня надбавок за рівень, зниження ставки надбавок за час та підвищення порогових рівнів для зборів за зобов’язання.
Затверджений пакет набуде чинності 1 листопада 2024 року.