Від 24 лютого 2022 року пряма бюджетна підтримка України від країн-донорів та міжнародних фінансових організацій сягає близько 98,7 млрд дол.
Про це повідомила пресслужба Мінфіну.
“Залучені кошти спрямовуються на конкретні видатки, які було визначено з партнерами або на першочергові видатки держбюджету згідно з пріоритетною черговістю”, – йдеться в повідомленні.
- Бюджетна підтримка із цільовим призначенням
Підкреслюється, що залучені кошти в рамках проєктів Світового банку мають виключно цільове призначення, узгоджене партнерами та урядом України.
Загалом, від лютого 2022 року через механізми Світового банку Україна отримала майже 40 млрд дол. Найбільші донори – США, Японія, Велика Британія.
З початку широкомасштабної війни Світовий банк започаткував 7 проєктів для підтримки ключових галузей економіки України:
- Проєкт “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine). Через проєкт залучено до 30 млрд дол.
- Проєкт “Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності” (INSPIRE). У межах проєкту надійшло близько 1,2 млрд дол.
- “Екстрений проєкт надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України” (ARISE). Залучено 500 млн дол.
- “Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя” (HEAL Ukraine). В рамках проєкту вже надійшло понад 124,5 млн дол.
- “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей” (HOPE). Вже залучено близько 150 млн доларів США.
- Дві Позики на політику розвитку (DPL/DPO). Підтримка зусиль України у впровадженні порядку денного структурних реформ та надання критично важливого фінансування. Загальна вибірка – 3 млрд дол.
- Загальна бюджетна підтримка
На пріоритетні видатки державного бюджету без привʼязки до конкретних напрямів спрямовуються кошти від ЄС (38 млрд євро), кошти від МВФ (10,2 млрд дол.), а також бюджетна підтримка від уряду Канади (понад 5 млрд дол.).
“До них відносяться соціальні та гуманітарні витрати, що не покриваються бюджетною підтримкою із цільовим призначенням. А також підтримка енергосектору, обслуговування державного боргу, економічне відновлення та інше”, – зауважили в Мінфіні.
Як раніше повідомляв UAprom, за оперативними даними у липні 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло 120,3 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів.