Близько 40% найбільших виробничих проєктів у США, оголошених президентом країни Джо Байденом у рамках перегляду промислової та кліматичної політики, було відкладено або призупинено.
Про це повідомляє Financial Times, передає Інтерфакс-Україна.
“У 2022 році у США було ухвалено закони Inflation Reduction Act (IRA) і Chips And Science Act, які передбачають податкові пільги, кредити і субсидії на понад $400 млрд для відновлення виробництва і прискорення енергетичного переходу. Однак великі проєкти (кожен вартістю понад $100 млн) загалом на $84 млрд було відкладено на термін від двох місяців до кількох років або призупинено на невизначений термін”, – зазначає FT.
Компанії заявили, що погіршення ринкових умов, уповільнення попиту і відсутність політичної визначеності в рік виборів змусили їх змінити свої плани.
Подібні затримки викликають питання щодо ставки Байдена на те, що промислова трансформація допоможе створенню робочих місць і принесе економічну вигоду після того, як США десятиліттями виводили своє виробництво за межі країни.
Серед найбільших призупинених проєктів – завод з випуску сонячних панелей Enel вартістю $1 млрд в Оклахомі, комплекс з виробництва різних типів акумуляторів LG Energy Solution за $2,3 млрд в Аризоні й підприємство з переробки літію Albemarle вартістю $1,3 млрд у Південній Кароліні.
Підкреслюється, що недалеко від призупиненого проєкту Albemarle розташований об’єкт, на який виробник напівпровідників Pallidus торік планував перенести свою штаб-квартиру з Нью-Йорка. Також компанія збиралася створити тут виробничі потужності, інвестувавши $443 млн. Очікувалося, що вони почнуть працювати в третьому кварталі 2023 року, проте будівля досі не використовується.
“Ми затамували подих і дивимося, що станеться”, – заявив голова міста Бел-Ейр (штат Канзас) Тед Генрі. У цьому місті Integra Technologies торік планувала побудувати завод із виробництва напівпровідників вартістю $1,8 млрд, але поки що не просунулася вперед через невизначеність із державним фінансуванням.
У разі успіху підприємство стане “регіональною перемогою” для невеликого міста з населенням 8 тис. осіб, зазначив Генрі.
Кілька виробників сонячних панелей, включно з Maxeon, Heliene і Meyer Burger, у 2023 році відклали запуск заводів у США після обвалу світових цін, спричиненого перевиробництвом у Китаї.
Ослаблення попиту на електромобілі в країні також загальмувало виробничі плани. Так, південнокорейська Samkee відклала відкриття ліній з виробництва електромобілів в Алабамі на один-два роки.
Затримки викликані також такими факторами, як повільне розгортання урядом фінансування напівпровідникових проєктів у рамках Chips Act і відсутність ясності в правилах IRA.