Підприємців в Україні пропонують поділити на 5 нових категорій за сегментним підходом на противагу існуючому секторальному.
Про це повідомила пресслужба комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку за результатами обговорення з представниками бізнесу законодавчих новацій.
Нормативно-правове регулювання, на думку ініціаторів відповідних законодавчих змін, має включати такі категорії економічних бізнес-суб’єктів:
▪︎ Самозайняті:
- ІТД – індивідуальна трудова діяльність;
- НПД – незалежна професійна діяльність.
▪︎ Платформнозайняті (взаємодіють з цифровими платформами).
▪︎ Сімейне підприємництво.
▪︎ Мікро підприємництво (мікробізнес).
▪︎ Мале підприємництво (малий бізнес).
Усі вищезазначені категорії економічних суб’єктів належать до загальновизнаного сектору МСБ (мікро, малого та середнього бізнесу).
А інші, такі як самозайняті особи, платформнозайняті особи та сімейні підприємства потребують релевантного уточнення та/або визначення по суті й за формою, а також напрацювання окремого регулювання.
Наголошується, що кінцевою метою вдосконалення нормативно правового регулювання та розширення сектору МСБ на декілька важливих категорій та субкатегорій.
Це стосується таких категорій як самозайняті, платформнозайняті особи та сімейні бізнеси.
“Надання економічно проактивним особам, які свідомо приймають підприємницький ризик широкого спектра можливостей реалізувати свій економічний та підприємницький потенціал з максимальним соціально-економічним ефектом, можливості створити умови для всеосяжної детінізації позалегальної економіки й забезпечити еволюцію розвитку підприємців від базових форм економічної організації (самозайнятих) до категорій середнього та великого бізнесів”, – йдеться в повідомленні.