«АрселорМіттал Кривий Ріг» звенувся до уряду України із проханням відмовитись від введення уніфікованого тарифу на розподіл електроенергії, йдеться у пресрелізі компанії.
Як зазначили в АМКР, НКРЕКП розробила рішення про введення уніфікованого тарифу на розподіл електроенергії для великої промисловості, малого та мікро бізнесу, що призведе до зростання вартості послуги у 5 разів.
Наразі тариф на розподіл електроенергії розділений за класами напруги – 1-й та 2-й, що відповідає існуючій практиці тарифоутворення на послуги розподілу електроенергії в ЄС. Перший клас – це велика промисловість, яка приєднана до електромереж високої напруги і споживає значно більше електроенергії. Тариф для 1-го класу напруги приблизно в 5 разів менший, ніж для 2-го.
«Тариф розділений і це є логічним, адже для постачання електрики великим підприємствам використовується набагато менше інфраструктури, а втрати електроенергії в електромережах на її розподіл значно менші, ніж на 2-му класі. Тоді як тариф для 2-го класу дозволяє покрити витрати на доставку електрики малому та мікробізнесу», – зазначила компанія.
У разі реалізації, це рішення стане «руйнівним ударом по великій промисловості, яка формує держбюджет, та матиме вкрай негативний вплив на економіку країни, що воює», зауважили в АМКР.
Там додали, що вже збільшили витрати на закупівлю електроенергії після рішення Кабміну підвищити вимогу щодо імпорту електрики для уникнення планових відключень до 80% від загального споживання. Це «негативно впливає на подальше виробництво, яке стає суттєво збитковим, а продукція неконкурентоспроможною на світовому ринку», зазначили в компанії.
«У такій ситуації «АрселорМіттал Кривий Ріг» буде вимушений значно скорочувати виробництво з відправленням співробітників у простій, що матиме негативний мультиплікативний ефект як на надходження до бюджетів всіх рівнів і надходження валютної виручки в країну, так і на соціальний аспект», – додали в АМКР.
Нагадаємо, «Укрметалургпром» закликав НКРЕКП не об’єднувати діючі тарифи на розподіл електроенергії, зазначивши, що збитки галузі від такого рішення складуть понад 3 млрд грн.