Кабмін затвердив документ, який дає можливість інвесторам отримати компенсацію за збудовані ними об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури.
Про це повідомляє Урядовий портал.
«Тобто, якщо інвестор побудував дорогу, провів воду, газ, або електроенергію до свого заводу чи іншого об’єкта інвестицій, то держава компенсує йому ці витрати», – зауважив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Крім того, за словами очільника уряду, інвестор тепер матиме можливість отримати й компенсацію своїх витрат за підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж.
«Ми про це говорили з бізнесом. Дуже важлива і принципова історія. Це дасть додаткові інвестиції та нові великі проєкти для нашої економіки», – підкреслив Шмигаль.
Як зазначила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко, отримати державну підтримку зможуть інвестори, які планують реалізувати в Україні проєкт вартістю від 12 млн євро, тривалістю реалізації до 5 років у сферах переробної промисловості, видобутку корисних копалин для подальшої переробки чи збагачення, транспорту, логістики, освіти, наукової діяльності, охорони здоров’я, поводження з відходами, мистецтва, культури, туризму, спорту, електронних комунікацій.
“Цього року ми заклали в бюджет на підтримку таких інвесторів 3 млрд грн”, – прокоментувала Свириденко.
Для супроводу у підготовці та реалізації інвестиційного проєкту зі значними інвестиціями заявник має звернутись до UkraineInvest за інформаційною та консультативною допомогою.
Інвестори можуть отримати від держави декілька видів підтримки, які складають до 30% від суми інвестиційного проєкту зі значними інвестиціями. Зокрема:
- переважне право користування земельними ділянками державної або комунальної власності;
- компенсацію витрат на будівництво об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури та витрат на підключення до інженерно-транспортних мереж;
- податкові пільги;
- безмитне ввезення необхідного обладнання;
- звільнення від відшкодування втрат лісогосподарського виробництва.
Проєкти мають передбачати будівництво, модернізацію, технічне або технологічне переоснащення відповідних об’єктів інвестування та створення нових робочих місць. Інвестору потрібно створити принаймні:
- 10 нових робочих місць із заробітною платою щонайменше на 50% вищою за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності;
- або 30 нових робочих місць із зарплатою щонайменше на 30% вищою за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності;
- або 50 нових робочих місць із зарплатою щонайменше на 15% вищою за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності.