Україна пропонує міжнародний договір щодо використання конфіскованих активів РФ

нас ...
Україна пропонує міжнародний договір щодо використання конфіскованих активів РФ

Україна пропонує державам-партнерам укласти міжнародний договір, який дозволяє використовувати золотовалютні резерви Росії для виплати компенсацій постраждалим від її вторгнення

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 28 червня, передає прес-служба Кабміну.

Прем’єр підкреслив, що конфіскація всіх без винятку російських активів за кордоном, які були заморожені після 24 лютого, стане одним з кроків покарання агресора. За його словами, країни-партнери зможуть укласти такий міжнародний договір та запустити процедуру конфіскації російських активів.

«Йдеться про сотні мільярдів доларів. Робитимемо все можливе, аби ці заморожені кошти якнайшвидше були спрямовані на допомогу українцям та відбудову нашої держави після війни», — наголосив Шмигаль.

Очільник уряду зауважив, що в Канаді вже набули чинності поправки до спеціалізованого закону, які передбачають можливість конфіскації російських активів та використання їх для підтримки України.

Україна також пропонує створити фонд, куди підуть близько $300 млрд російських коштів. З цього фонду, за його словами, виплачуватимуться компенсації.

«Ми залишимо Росії можливість самим сплатити репарації на користь України, але це навряд чи можливо. Тому ми підемо шляхом конфіскації їхніх активів та майна. Те саме стосується і конфіскації всіх російських активів в Україні. Все буде зроблене процедурно правильно, аби потім не виникало жодних питань у жодному міжнародному арбітражі», — підкреслив прем’єр-міністр.

Шмигаль відзначив, що Україна продовжить переконувати партнерів, аби вони визнали Росію державою-спонсором тероризму. А також працює над тим, аби агресора остаточно виключили з міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей та фінансуванню тероризму.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1