Україна та ЄС мають розвивати альтернативні маршрути експорту сільгосппродукції, - Мінагрополітики

нас ...
Україна та ЄС мають розвивати альтернативні маршрути експорту сільгосппродукції, - Мінагрополітики

Україна та країни Європейського Союзу мають створювати не тимчасові, а постійні альтернативні маршрути з вивезення зерна з української території

Про це міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський говорив у рамках робочої поїздки до Берліна, де зустрівся з міністром продовольства та сільського господарства ФРН Джемом Оздеміром та парламентським держсекретарем Міністерства цифрових технологій і транспорту Олівером Лукшичем.

«Чорне море у довгостроковій перспективі не можна розглядати як безпечний маршрут для України, навіть після завершення бойових дій», – підкреслив Оздемір.

Тому, за словами міністра, «необхідно шукати один чи кілька постійних альтернативних маршрутів».

«Росіяни імітують ситуацію, показуючи, як вони вболівають за продовольчу безпеку, виступають за недопущення голоду. Але їхні дії повністю протилежні словам. Прикладом цього є знищення портів. А це означає лише одне: Україна за підтримки ЄС має і надалі розвивати альтернативні маршрути експорту своєї продукції – на постійній основі, запобігаючи падінню експортних показників», – підкреслив Сольський.

Як зазначив міністр агрополітики, уже за місяць через європейські порти та залізницею йтиме європейське зерно, що створить додаткове навантаження на логістику. Він ініціював зустріч із міністрами сільського господарства та міністрами інфраструктури ЄС, основними операторами, щоб за результатами обговорень визначити операторів, які розширять базу європейських зерновозів.

Україні потрібно вивезти 18 млн тонн старого врожаю. Ще 60  млн тонн очікується із нового врожаю. На внутрішнє споживання спрямують 20 млн тонн, а отже, експортувати необхідно сумарно 58 млн тонн урожаю, додав він.

«У вересні–жовтні будемо бачити суттєве падіння в Україні обсягу посівів озимих. Але зараз ми маємо час для того, щоб підготуватися та зробити наступний сезон більш робочим», – підкреслив Сольський.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1