Прокуратура арештувала майно та активи Аурум Груп (ОНОВЛЕНО)

Share

Київська міська прокуратура арештувала 645 залізничних вагонів вартістю близько 650 млн грн, що належать підприємствам родини екс-міністра оборони України (2012-2014 р.р.), якого оголошено у розшук за державну зраду, повідомила прес-служба прокуратури. Наразі арештоване майно передано в управління АРМА.

Прізвище колишнього посадовця не повідомляється. В той же час протягом  2012-2014 р.р. міністром оборони в Україні був Пало Лебедєв.  

За даними слідства, в Україні здійснюють свою діяльність низка підприємств, кінцевим бенефіціарним власником яких є родина екс-міністра оборони. Повідомляється, що вказані підприємства займаються поставками та реалізацією товарів на території РФ, а також виробляють обладнання для оборонно-промислового комплексу держави-агресора.

За клопотанням прокуратури накладено арешт на інше майно цієї фінансово-промислової групи підприємств та їх власників. Зокрема, заарештовано 30 земельних ділянок, 30 об’єктів нерухомості, у тому числі 6 цілісних майнових комплексів та корпоративні права 22 суб’єктів господарювання.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України та привласнення майна (ч. 3 ст. 110-2 та ч. 3 ст. 191 КК України) здійснюється слідчими СУ ГУ Нацполіції у м. Києві, за оперативного супроводу Департаменту захисту національної державності СБУ.

Зазначимо, що в Україні діє група компаній "Аурум Груп", яка належить Альоні Лебедєвій, доньці екс-міністра оборони України Павла Лебедєва. Серед активів компанії – підприємства вагонобудування, насособудування, хімічної промисловості, логістики, агросектору та ін.  

ОНОВЛЕНО (19:13): прес-служба "Аурум Груп" повідомила UAprom, що про рішення правоохоронців накласти арешт на майно групи її керівництво дізналося від ЗМІ. "Реєстри не працюють, нас не повідомили", – зазначила прес-служба.

За кілька тижнів до повідомлення Київської міської прокуратури на підприємствах групи пройшли обшуки, додали в компанії. Аурум Груп планує оскаржувати рішення правоохоронців. 

Компанія також оприлюднила заяву, в якій зазначила, що підприємства "Аурум Груп", за винятком тих, які були знищені чи потрапили в окупацію, продовжують роботу, компанія виплачує заробітну плату своїм співробітникам та податки до держбюджету, підприємства "системно допомагають ЗСУ, територіальній обороні, внутрішньопереміщеним особам та місцевим громадам". 

В Аурум Груп висловили сподівання, "що рішення щодо активів Аурум Груп буде ухвалюватися виключно у юридичній площині. Втім, наразі ми спостерігаємо наслідки поверхневого ставлення співробітників правоохоронних органів до ситуації, що призводить до перешкоджання законній господарській діяльності підприємств групи на повністю надуманих підставах".