На Запоріжсталі для економії знизили частку дорогої руди у виробництві агломерату

нас ...
На Запоріжсталі для економії знизили частку дорогої руди у виробництві агломерату

Фахівці агломераційного цеху комбінату «Запоріжсталь» провели виробничий експеримент зі зниження частки дорогої руди в агломераті, повідомила прес-служба Метінвесту, якому належить 50% підприємства.

«Спеціалісти підрозділів комбінату шукають способи оптимізувати виробництво, підтримати його на достойному рівні та зробити максимально ефективним у тих умовах, які склалися сьогодні через військову агресію РФ в Україні. Одним із таких кроків став виробничий експеримент в агломераційному підрозділі, який успішно провели у травні. Фахівці відпрацювали новий досвід зі зниження собівартості агломерату, зменшивши в ньому долю дорогої руди», - зазначається у повідомленні

На підприємстві повідомили, що через збройну агресію РФ в Україні залізна руда стала дефіцитом, відповідно її ціна виросла. Тому для зниження собівартості агломерату у його виробництві почали використовувати шихту, що містить 8% руди в залізомісткій частині – це 70 кг на тонну агломерату.

«Раніше ми працювали з витратою приблизно 300 кг на тонну. Це суттєва економія. Результатом експерименту став очікуваний економічний ефект приблизно 1,2 млн доларів», – зазначив начальник аглоцеху Ігор Качанюк.

«Складність полягає в тому, що шихта дуже крихка, тож агломератник має докладати більше зусиль для досягнення бажаного результату. Але є й очевидні плюси. Коли ми використовуємо більше концентратів замість руди, ми забезпечуємо роботою фахівців ГЗК нашої компанії, так само як і вони нас», – додав заступник начальника аглоцеху Антон Керебко.

Зараз ведеться підготовка – закладення чергового штабелю залізорудної сировини, який також ітиме зі зниженим вмістом руди. Від початку червня агломераційний цех вже працюватиме в такому режимі й надалі. 

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1