Імпорт дизпалива перевищив споживання на 20%, – Мінекономіки

нас ...
Імпорт дизпалива перевищив споживання на 20%, – Мінекономіки

Обсяги імпорту дизельного палива до України вже на 20% перевищують обсяги його споживання, однак цього досі недостатньо, щоб на АЗС зникли черги

Про це заявив перший заступник міністра економіки Денис Кудін, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Цього достатньо для того, щоб покупець, вистоявши в черзі, зміг би залити собі в бак, нехай і з обмеженнями, але 20 літрів, проте недостатньо для того, щоб прибрати чергу», – сказав перший заступник міністра.

На його думку, причиною збереження черг на заправках покупців дизпалива є його низькі запаси у операторів – 3-5 днів реалізації замість колишніх 15-20 днів. При цьому окремі оператори взагалі працюють «з коліс».

Проте, як наголосив перший заступник міністра, у першій половині травня на нараді з європейськими партнерами щодо забезпечення України паливом було прийнято рішення, які дають Києву можливість дивитися в майбутнє з оптимізмом.

«Однак треба розуміти: війна триває, ворог системно знищує нашу інфраструктуру... Ворог руйнує залізницю, тому нам усім потрібно набратися терпіння та потроху перебудовувати своє споживання», – зазначив Кудін.

Водночас він додав, що на відміну від дизельного палива, обсяги імпорту бензину все ще не покривають обсяги його споживання.

Втім, за словами Кудіна, Україна з дня на день очікує на постачання бензину з державного резерву Польщі, якими передбачалося покрити четверту частину споживання у травні.

«І тут ми суттєво розраховуємо на допомогу наших європейських партнерів, зокрема, польського державного резерву, який нам пообіцяв дати приблизно четверту частину споживання у травні. Ми з дня на день очікуємо на постачання», – зазначив Кудін.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Теги:   #паливо   #топливо  
Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1