Метінвест передасть 90 тисяч бронежилетів захисникам України

нас ...
Метінвест передасть 90 тисяч бронежилетів захисникам України

Група Метінвест безоплатно виділить 900 тонн сталі, якої вистачить на виробництво приблизно 80 тисяч бронежилетів для ЗСУ і тероборони. Ще 10 тисяч компанія придбала за кордоном у межах закупівлі вже готових засобів захисту. Таким чином компанія передасть для захисників України приблизно 90 тисяч бронежилетів, що закриває значну частину потреб військових, повідомила прес-служба компанії.

Зазначається, що до компаній, які спеціалізуються на переробленні бронесталі, вже передано 250 тонн матеріалу. Сталь частково виробляється на підприємствах Групи Метінвест, а частково закуповується в Україні та за кордоном.

До війни основним напівфабрикатом для виготовлення бронепластин був імпортний лист із низьколегованої та легованої сталі, який постачався в гартованому стані (або після гартування й низького відпустку). Із нього виготовляли пластини для бронежилетів.

Метінвест-СМЦ  почав системно імпортувати сталь для бронепластин, було налагоджено роботу з низкою виробників у Європі та Туреччині. Загальний обсяг імпортної сталі за поточними контрактами буде понад 600 тонн. 

Метінвест також налагодив власне виробництво. «Експерти компанії вивчили, які марки сталі є співставними за хімічним складом і властивостями з балістичними марками. Розробили власну технологію виплавлення, оброблення тиском напівфабрикату, а також розрізання й термічної обробки готових виробів. Таким чином була отримана кована заготівка зі сталі 30ХН2MA, а згодом – і гарячекатана заготівка з модифікованим хімічним складом», - зазначили в компанії.

Наразі фахівці Групи Метінвест та інших компаній вийшли на режими, які забезпечують кулестійкість пластин завтовшки 8 мм на рівні 4 класу відповідно до вимог ДСТУ 8782, що підтверджено результатами балістики.

Компанія вийшла на виробничі потужності в обсязі 20 тонн на тиждень. Наразі вдалося забезпечити постачання приблизно 300 тонн сталі, що передається підприємствам-партнерам для виробництва пластин бронежилетів.

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1