Міненерго України закликає запровадити санкції проти «Росатома»

нас ...
Міненерго України закликає запровадити санкції проти «Росатома»

Міністр енергетики України Герман Галущенко закликав держави G7 запровадити санкції проти «Росатома» і звернувся до МАГАТЕ щодо намагання Росії юридично закріпити окупацію ЗАЕС

Про це повідомляє Міністерство енергетики України.

«Росатом» та інші підконтрольні їм юридичні особи, підпадають під санкції в Україні. Ми закликаємо всі держави також зробити такий крок, щоб зупинити незаконну діяльність цієї компанії. Ми звертаємось до наших міжнародних партнерів, в тому числі, ЄС та держав, що в нього входять, включити представників російської атомної промисловості до наступного пакету санкцій», - йдеться у зверненні.

У листах вказано, що дії Росії, зокрема, указ президента РФ створити окрему юридичну особу для нібито експлуатації Запорізької АЕС, є грубим порушенням міжнародного права та основних принципів ядерної безпеки, захисту та гарантій. Намагаючись взяти під контроль Запорізьку АЕС, Росія викрадає ядерні та радіоактивні матеріали, які розташовані на території електростанції.

Такі дії Росії повністю підривають зусилля МАГАТЕ щодо стабілізації ситуації навколо електростанції.

«Російська Федерація як країна, що вдається до ядерного тероризму, має бути повністю позбавлена привілеїв і прав членства в МАГАТЕ відповідно до статуту організації. Ми закликаємо міжнародне співтовариство, включаючи МАГАТЕ, не вдаватися до кроків (це стосується й обміну інформацією та технологіями), які так чи інакше могли б легітимізувати незаконну присутність російського військового чи цивільного персоналу на об’єкті», - вказано в зверненні Міністра.

«Україна захищає свою територію та бореться за незалежність відповідно до міжнародно визнаних принципів Статуту ООН. Згідно з чинними конвенціями з ядерної безпеки Україна несе повну відповідальність за свої ядерні об'єкти. НАЕК «Енергоатом» є єдиним ліцензіатом на експлуатацію ядерних установок, що розташовані на території України. Встановлення будь-яких інших правил має визнаватися міжнародним співтовариством, особливо – МАГАТЕ, як серйозне порушення міжнародного права», - наголошується в листах.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1