Країни ЄС вимагають негайно обмежити ціну на газ

нас ...
Країни ЄС вимагають негайно обмежити ціну на газ

15 країн Європейського Союзу закликали до встановлення верхньої межі цін на газ для всього ЄС

Греція, Італія, Бельгія, Франція і ще 11 країн направили лист з відповідними вимогами комісару ЄС з енергетики Кадрі Сімсон, повідомляє УНІАН із посиланням на Spiegel.

Уряди закликали Комісію ЄС негайно представити пропозицію щодо максимальної ціни на газ. Це має стосуватися поставок газу з-за кордону, таких як імпорт з Росії та інших країн, а також до угод в оптових центрах в межах ЄС.

США залишили відкритим питання про те, як це може виглядати в конкретному плані та наскільки високою має бути планка, проте запропонували спочатку зняти надмірний прибуток нафтогазових компаній і багатьох виробників електроенергії та направити ці гроші на потреби споживачів.

На думку влади та економістів, ціновий ліміт був би ще більш радикальним втручанням в ринок. Є побоювання, що це призведе до того, що треті країни будуть поставляти менше газу або взагалі не поставляти його в країни ЄС, а замість цього продавати його, наприклад, в Азію.

Однак у своєму листі США стверджують, що обмеження цін може стримувати інфляційний тиск і разом з тим управляти очікуваннями. «Його можна спроектувати таким чином, щоб гарантувати безпеку поставок і вільний потік газу всередині Європи, і разом з тим досягти нашої спільної мети щодо скорочення попиту на газ», — пишуть держави.

На газопроводах «Північний потік-1» та «Північний потік-2» виявили три витоки газу. Йдеться про два витоки на «Північному потоці-1» та один витік на «Північному потоці-2». Витоки сталися на північний схід і південний схід від данського острова Борнхольм.

Пізніше оператор «Північного потоку» повідомив про руйнування, які відбулися в один день одночасно на трьох нитках морських газопроводів.

Витоки є результатом навмисної дії, вважає верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Теги:   #єс   #ес   #газ   #росія   #россия  
Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1