У Мінекономіки кажуть, що очікувати гіперінфляції не варто

нас ...
У Мінекономіки кажуть, що очікувати гіперінфляції не варто

Темпи інфляції в Україні значно прискорилися під час війни, проте гіперінфляції очікувати не варто, оскільки держава в будь-якому разі контролюватиме ціни

Про це йдеться в огляді інфляції Міністерства економіки за червень 2022 року, передає «Ліга.Бізнес».

У відомстві наголошують, що прискорення інфляції  зумовлене шоком пропозиції у форс-мажорних умовах війни – найболючіше проявилося в збільшенні цін на продовольчому та паливному ринках, що в поєднанні з тиском з боку світових цін на енергоносії та продовольство, а також високим рівнем витрат у виробництві мало негативний ефект на ціни в цілому.

«Утім, за тих масштабів людських та економічних втрат, що зазнала Україна під час війни, темпи зростання споживчих цін наразі залишаються «стриманими» – за перше півріччя цього року становлять 17,4%», – йдеться в огляді.

У Мінекономіки наголосили: протягом найближчих місяців варто розраховувати на впевнені дії уряду щодо регулювання ринку, міцність запасів (насамперед продовольства та палива) та наявність фінансової допомоги від зовнішніх партнерів.

Водночас вагомим ризиком прискорення інфляції залишається загроза посилення девальвації гривні, на курс якої суттєво впливає дефіцит іноземної валюти внаслідок погіршення сальдо торгового балансу на тлі блокади портів, відплив валюти у зв’язку із перебуванням значної частини населення за межами країни, вважають у Мінекономіки.

«Утім, не варто очікувати крайнощів у ціновій динаміці, які мали б призвести до надвисоких гіперінфляційних темпів із тривалою негативною перспективою. Держава в стані війни у будь-якому випадку контролюватиме цінові процеси на споживчому ринку», – йдеться в огляді.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1