Агентство S&P підвищило рейтинг України

Share

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poors підвищило довгострокові і короткострокові суверенні кредитні рейтинги України в іноземній валюті до «CCC+/C» з «SD/SD» (вибірковий дефолт) і рейтинги випуску реструктурованих облігацій до «CCC+» з «D»

«Рейтингова дія слідує за завершенням реструктуризації єврооблігацій України», пояснило агентство, передає «Інтерфакс-Україна».

Крім того агентство зауважило, що прогноз довгострокових рейтингів «стабільний», підтвердило суверенні кредитні рейтинги в національній валюті на рівні «CCC+/C» і підвищило рейтинг за національною шкалою з «uaBB –» до «uaBB».

«Стабільний прогноз врівноважує нашу думку про скорочення вимог з обслуговування державного боргу України і наші очікування стабільної міжнародної фінансової підтримки з ризиками, пов'язаними з війною», – зазначило S&P.

Його експерти зазначають, що завдяки реструктуризації погашення боргу України в іноземній валюті скоротилося приблизно на 40% в період з 2022 до 2024 року – до приблизно $10 млрд з $16 млрд. Наразі виплати переважно охоплюють платежі за офіційним боргом – здебільшого перед МВФ і Світовим банком – і валютні ОВДП, що перебувають в основному всередині країни, зокрема в державних банках.

«В результаті короткострокові ризики для позиції ліквідності уряду і, в більш широкому сенсі,- його здатність погашати комерційний борг, зокрема в іноземній валюті, здаються керованими», – заявляє S&P.

Водночас воно зазначає, що здатність України обслуговувати борг залишається вразливою і залежить від сприятливих фінансових і економічних умов, тоді як в умовах війни з Росією є багато факторів, що значною мірою непідконтрольні уряду.

За оцінками агентства, реальний ВВП України скоротиться на 40% в 2022 році через падіння експорту, споживання та інвестиції. «Враховуючи суттєву шкоду фізичному і людському капіталу, середньострокові перспективи зростання України невизначені і залежать від відновлення певного рівня територіальної цілісності і доступу до Чорного моря, поряд зі значними зусиллями з відновлення», – йдеться в релізі.

За прогнозами S&P, дефіцит бюджету в 2022 році становитиме не менше 20% ВВП порівняно з 3,5% ВВП до конфлікту.

Агентство зазначає, що одним з ключових припущень, що лежать в основі її рейтингу, є те, що в найближчі місяці продовжиться виділення донорських коштів, передусім зі США і ЄС. S&P додає, що хоча терміни і деталі нової програми з МВФ ще належить з'ясувати, в разі її затвердження вона може ще більше послабити тиск на державне фінансування і підтримати довіру і макроекономічну стабільність.

Відносно курсу гривні агентство очікує подальшого його ослаблення, що посилить інфляційний тиск, а говорячи про якість активів банків, називає їх перспективи складними, незважаючи на хороший стан банківської системи перед війною.

Агентство додало, що може знизити рейтинги в наступні 12 місяців, якщо перспективи безпеки погіршаться, що надасть додатковий тиск на валютну позицію України або адміністративні можливості уряду, а також може призвести до набагато більш високих валових потреб держави у фінансуванні, ніж очікується наразі. За відсутності ескалації конфлікту суттєві затримки в наданні допомоги іноземними донорами також можуть призвести до зниження рейтингу, йдеться в релізі.

«Ми могли б підвищити рейтинги, якщо ситуація з безпекою в Україні і середньострокові економічні перспективи значно покращаться», – описало інший варіант розвитку подій S&P.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom