ЄС хоче заборонити імпорт російського золота, – Bloomberg

нас ...
ЄС хоче заборонити імпорт російського золота, – Bloomberg

Євросоюз працює над забороною імпорту російського золота – РФ є другою за величиною золотодобувною країною у світі з експортом золота в 12,6 млрд фунтів у 2021 році

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на співрозмовників, наближених до процесу, передає «Економічна правда».

Раніше країни «Великої сімки» оголосили про плани заборонити імпорт золота з Росії. Тоді Британія заявила, що цей захід матиме «великий вплив» на здатність РФ фінансувати свою армію та на спроби олігархів уникнути наслідків фінансових санкцій, купуючи золоті злитки.

Проте галузеві аналітики висловлюють менший ентузіазм, і описують заборону як скоріше символічну, адже вже накладені санкції фактично закрили ринки ЄС та США для Росії. Зокрема, потоки до традиційних торгових центрів у Лондоні та Цюріху переважно припинилися через «самосанкціонування» галузі.

Підготовка до нового пакету санкцій наразі триває. Новий пакет також охоплюватиме корективи раніше схвалених заходів, які можуть включати зміни правил транзиту підсанкційних товарів до російського анклаву Калінінграда, розповіли агентству співрозмовники.

Лідери G7 на зустрічі в Німеччині цього тижня також домовилися обговорити варіанти обмеження ціни на російську нафту, зокрема шляхом заборони таких послуг як страхування, необхідне для транспортування сирої нафти та нафтопродуктів. Водночас, за даними агенства, цей механізм не запрацює найближчим часом.

Низка країн ЄС наполягає на посиленні санкцій, наприклад – на газ, але наразі в ЄС немає готовності до рішучих санкційних кроків. Натомість увага, швидше за все, буде зосереджена на посиленні та розширенні чинних санкцій, таких як обмеження на експорт технологій, а також санкції проти російських олігархів і організацій.

Нагадаємо, США із 28 червня заборонили імпорт золота з Росії.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Теги:   #єс   #ес   #санкции   #санкції  
Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1