Росія використовує блокаду експорту українського зерна як зброю, – Боррель

нас ...
Росія використовує блокаду експорту українського зерна як зброю, – Боррель

Росія блокує експорт зернових та олійних культур із українських морських портів, тим самим використовуючи «хлібну» блокаду як зброю

Про це голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив в інтерв'ю газеті Le Journal du Dimanche, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Таким чином він відповів на запитання, чому багато африканських та близькосхідних країн вважають, що аграрному експорту з України перешкоджають європейські санкції, а не морська блокада чорноморської акваторії Росією.

«Євросоюз не забороняє експорт українського чи російського зерна чи добрив. Але хто бомбить зерносховища, хто знищує врожай чи краде його? Це ЄС чи Росія? Хто блокує українські порти своїми військовими кораблями, ЄС чи Росія?.. Але я повторюю, Росія використовує хлібну блокаду як зброю війни, про це мають знати всі. І якщо великі запаси зернових та олійних не зможуть покинути українські порти, так, у світі буде голод», – сказав Боррель.

Він також зазначив, що агенції ООН, зокрема Світова продовольча програма, мають вести переговори з Росією, щоб полегшити розблокування агроекспорту з України.

«Резолюція Ради Безпеки ООН могла б допомогти, але оскільки росіяни є її постійним членом, немає впевненості, що рішення прийде звідти. Я згоден з президентом Сенегалу, коли він каже, що досі чує, особливо від Путіна в Сочі, добрі слова, але нічого не відбувається», – розповів Боррель.

Голова дипломатії ЄС нагадав, що Україна перед збором урожаю цього сезону має розпродати 20 мільйонів тонн торішніх сільгоспкультур, для чого «цілих залізничних ешелонів і тисяч річкових барж буде недостатньо».

Раніше голова «Укрзалізниці» Олександр Камишін констатував, що експорт українського зерна залізницею через західний кордон в необхідному об’ємі організувати не вдасться.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1