Прокуратура арештувала майно та активи Аурум Груп (ОНОВЛЕНО)

нас ...
Прокуратура арештувала майно та активи Аурум Груп (ОНОВЛЕНО)

Київська міська прокуратура арештувала 645 залізничних вагонів вартістю близько 650 млн грн, що належать підприємствам родини екс-міністра оборони України (2012-2014 р.р.), якого оголошено у розшук за державну зраду, повідомила прес-служба прокуратури. Наразі арештоване майно передано в управління АРМА.

Прізвище колишнього посадовця не повідомляється. В той же час протягом  2012-2014 р.р. міністром оборони в Україні був Пало Лебедєв.  

За даними слідства, в Україні здійснюють свою діяльність низка підприємств, кінцевим бенефіціарним власником яких є родина екс-міністра оборони. Повідомляється, що вказані підприємства займаються поставками та реалізацією товарів на території РФ, а також виробляють обладнання для оборонно-промислового комплексу держави-агресора.

За клопотанням прокуратури накладено арешт на інше майно цієї фінансово-промислової групи підприємств та їх власників. Зокрема, заарештовано 30 земельних ділянок, 30 об’єктів нерухомості, у тому числі 6 цілісних майнових комплексів та корпоративні права 22 суб’єктів господарювання.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України та привласнення майна (ч. 3 ст. 110-2 та ч. 3 ст. 191 КК України) здійснюється слідчими СУ ГУ Нацполіції у м. Києві, за оперативного супроводу Департаменту захисту національної державності СБУ.

Зазначимо, що в Україні діє група компаній "Аурум Груп", яка належить Альоні Лебедєвій, доньці екс-міністра оборони України Павла Лебедєва. Серед активів компанії - підприємства вагонобудування, насособудування, хімічної промисловості, логістики, агросектору та ін.  

ОНОВЛЕНО (19:13): прес-служба "Аурум Груп" повідомила UAprom, що про рішення правоохоронців накласти арешт на майно групи її керівництво дізналося від ЗМІ. "Реєстри не працюють, нас не повідомили", - зазначила прес-служба.

За кілька тижнів до повідомлення Київської міської прокуратури на підприємствах групи пройшли обшуки, додали в компанії. Аурум Груп планує оскаржувати рішення правоохоронців. 

Компанія також оприлюднила заяву, в якій зазначила, що підприємства "Аурум Груп", за винятком тих, які були знищені чи потрапили в окупацію, продовжують роботу, компанія виплачує заробітну плату своїм співробітникам та податки до держбюджету, підприємства "системно допомагають ЗСУ, територіальній обороні, внутрішньопереміщеним особам та місцевим громадам". 

В Аурум Груп висловили сподівання, "що рішення щодо активів Аурум Груп буде ухвалюватися виключно у юридичній площині. Втім, наразі ми спостерігаємо наслідки поверхневого ставлення співробітників правоохоронних органів до ситуації, що призводить до перешкоджання законній господарській діяльності підприємств групи на повністю надуманих підставах". 

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1