ЄБРР погіршив прогноз падіння економіки України у 2022 році

нас ...
ЄБРР погіршив прогноз падіння економіки України у 2022 році

Повномасштабне вторгнення Росії призведе до скорочення економіки України на 30% в 2022 році, прогнозує Європейський банк реконструкції та розвитку. Наприкінці березня ЄББР прогнозував скорочення на 20%.

У дослідженні ЄБРР наголошується, що війна сильно вдарить і по економіці України, і по економіці Росії – в обох країнах очікується різкий спад виробництва, повідомляє УНІАН із посиланням CNBC.

У той час як економіка України може скоротитися на 30%, економіка РФ на тлі міжнародних санкцій – на 10%.

«Оскільки 3,4% зростання ВВП, зареєстроване у 2021 році, є лише віддаленим спогадом, війна завдає економіці України колосального стресу з тяжким руйнуванням інфраструктури та виробничих потужностей», — йдеться у дослідженні.

За різними оцінками, від 30% до 50% підприємств в Україні повністю припинили свою діяльність, внаслідок чого близько половини всіх працівників втратили роботу та дохід.

Останній прогноз валового внутрішнього продукту для України є переглядом у бік зменшення на десять процентних пунктів порівняно з прогнозами банку, опублікованими в березні.

Прогнозується, що ВВП України відновиться до 25% наступного року, повідомили в ЄБРР, але за умови, що на той час триватимуть суттєві роботи з відновлення країни.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1