Україна істотно скоротила експорт металу, - Мінекономіки

нас ...
Україна істотно скоротила експорт металу, - Мінекономіки

У березні 2022 року експорт українських товарів скоротився вдвічі, імпорт – більш, ніж втричі

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

«Особливо постраждав вивіз металів та сільськогосподарської продукції, в той же час обсяг експорту низки товарів з глибокою переробкою практично не змінився порівняно з довоєнним часом», - зазначили в міністерстві.

Експорт України в березні склав 5,97 млн тонн на суму $2,7 млрд. Тоді як у лютому держава експортувала 13,1 млн тонн товарів вартістю $5,3 млрд. Зараз головними статтями експорту є руди, кукурудза, феросплави та олія.

Істотно скоротився експорт металу. Зокрема, експорт плаского прокату  впав майже 10 разів - з 437 тисяч тонн у лютому до 47 тисяч тонн у березні. За деякими позиціями металургії експорт не здійснювався взагалі. Це пов’язано, в першу чергу, з фізичним руйнуванням металургійних об’єктів та зупинкою виробництва.

У березні Україна експортувала 1,1 млн тонн кукурудзи, 309 тисяч тонн пшениці, 118 тисяч тонн соняшникової олії, 40 тисяч тонн соєвих бобів. Це в 4 рази менше, ніж в лютому.

Одночасно через російське вторгнення значних втрат зазнав імпорт України. Якщо в лютому держава імпортувала 5 млн тонн товарів на суму $5,9 млрд, то в березні – 1,6 млн тонн вартістю $1,8 млрд. Сьогодні найважливішими статтями імпорту до України є газ, нафта, нафтопродукти та вугілля.

В той же час по багатьох позиціях товарів з глибокою переробкою обсяг експорту лишився на рівні минулого місяця й навіть збільшився.  Це, наприклад, кабельна продукція, експорт якої склав $111 млн ($130 млн в лютому) або листи облицювальні з дерева - $32 млн проти $26 млн у лютому.

«Ворог цілеспрямовано підриває економіку нашої держави шляхом блокування вітчизняного експорту. Традиційним шляхом вивозу експортних товарів були порти Чорного моря, які сьогодні заблоковані Росією. До того ж окупанти атакують металургійні підприємства та сільськогосподарську інфраструктуру, щоб завадити відновленню наших можливостей у майбутньому. Все це загрожує не лише Україні, але усьому світові, адже наша держава була гарантом продовольчої безпеки в низці країн Африки та Близького Сходу», - наголосила міністр економіки України Юлія Свириденко.

Вона зазначила, що у відповідь на це в Україні збільшують пропускну здатність залізничного, автомобільного і річкового транспорту на західному кордоні, залучаючи виробників, трейдерів, транспортні компанії.

«Залишків базових сільськогосподарських культур в Україні достатньо, аби забезпечувати експорт. Крім того, початок посівної кампанії вселяє стриманий оптимізм на майбутній врожай», - підсумувала Свириденко.

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1