До кінця року в Україні приватизують 150 державних підприємств, - Мінекономіки

нас ...
До кінця року в Україні приватизують 150 державних підприємств, - Мінекономіки

У рамках «малої приватизації» в 2022 році держава планує знайти власників для щонайменше 150 підприємств. Отримані кошти спрямують на потреби Збройних сил України

Про це в рамках національного телемарафону заявила перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко, передає пресслужба відомства.

«У вересні в Україні стартує нова хвиля малої приватизації. Наша стратегія стабільна – зменшувати роль держави в управлінні підприємствами. Цим ми також акумулюємо економічні ресурси для пришвидшення нашої перемоги. Приватизація допоможе пожвавити ділову активність, відкриє шлях до інвестування, забезпечить українців робочими місцями. Сьогодні понад 3 тис підприємств перебувають в державній власності, з них 1800 не ведуть господарської діяльності. Очікуємо, що нові приватні власники зможуть їх перезапустити», - відзначила міністр.

В рамках малої приватизації 2022 року держава знайде інвесторів для щонайменше 150 підприємств, а залучені кошти сппрямують на підтримку ЗСУ.

Торги стартуватимуть з балансової вартості активу, а остаточна ціна буде визначена під час аукціону. Серед найбільш перспективних об’єктів на приватизацію – комбінати хлібопродуктів та спиртові заводи.

Свириденко також нагадала, що «мала приватизація» тепер буде відбуватися за новими правилами, відповідно до законодавчих змін.

«Нові правила визначають, що приватизуються цілісні майнові комплекси. При цьому кредитори отримують гарантії повернення своїх коштів. Скорочені терміни приватизації. Це важливо для потенційних власників. Також зберігаємо усі дозволи та ліцензії єдиних майнових комплексів для нових власників. Зростають гарантійні внески, а оплата за актив відбуватиметься одразу після аукціону. Це унеможливить спроби через суди затягувати приватизаційний процес. В результаті ми отримаємо ефективного власника, який збереже профіль підприємства, робочі місця, інвестує кошти та розвиватиме бізнес», - повідомила Свириденко.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1