Україна домовляється з Туреччиною та ООН щодо експорту зерна через порти, – Зеленський

нас ...
Україна домовляється з Туреччиною та ООН щодо експорту зерна через порти, – Зеленський

Україна веде перемовини з Туреччиною та ООН щодо експорту українського зерна через порти

Про це заявив президент Володимир Зеленський на спільному брифінґу з прем'єр-міністеркою Швеції Магдаленою Андерсон, передає «Економічна правда».

Він наголосив, що реалізувати цей проєкт «буде місцями непросто, але точно можливо», адже в цьому зацікавлена і Україна як держава-експортер зерна, і фермери, яким експорт необхідний для підготовки до сівби наступного року. Зеленський нагадав, що нині в країні заблоковані 22 млн тонн зерна.

Україна працює з ООН, зокрема напряму з генеральним секретарем Організації Антоніу Гутеррешем.

«Дійсно, ми зараз ведемо перемовини з турецькою стороною та з ООН. Наші представники, які відповідальні за безпеку виходу з наших портів зерна. Але дуже важливий момент, щоб хтось гарантував безпеку кораблям тих чи інших держав, які будуть приходити до нас для завантаження тієї чи іншої харчової продукції крім Росії, якій ми не довіряємо», – розповів президент.

Він зауважив, що ООН у цьому процесі займає лідерську позицію, а не виступає як модератор: «Вони, здається, готові очолити цей процес».

«З нашого боку Україна не втрачає час і працюємо над різними шляхами, як залізничними, так і річковими щодо експорту нашого зерна. Ми збільшуємо цей спорт щоденно», – додав Зеленський.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1