Мінекономіки оприлюднило план зростання добробуту в Україні

нас ...
Мінекономіки оприлюднило план зростання добробуту в Україні

Україні необхідно побороти бідність, низьку продуктивність праці, енергозалежність, низький ВВП на душу населення. Цілей економічного зростання можна досягти шляхом членства в Європейському Союзі та повного доступу до ринків країн «великої сімки» та ЄС до 2030 року

Про це заявила міністерка економіки України Юлія Свириденко під час онлайн-зустрічі з експертами громадської спілки Aspen Institute Kyiv, передає Міністерство економіки.

«Членство в ЄС дозволить швидко здійснити реформи, які гарантують законність та верховенство права кожному, хто інвестує в Україну. Наше бачення економічного «плану Маршалла» для України полягає у тому, що уряди наших держав-партнерів нададуть своїм компаніям держгарантії, які покриють воєнні та країнові ризики по Україні і у такий спосіб допоможуть їм якнайшвидше інвестувати в Україну. Така модель забезпечить виграш для всіх сторін (win-win) та відкриє шлях до створення сучасної та динамічної української економіки», – зазначила Свириденко.

Одним з основних кроків для посилення економічного зростання є розвиток ключових галузей – військово-промислового комплексу та аерокосмічних технологій, енергетичної безпеки, продовольчої безпеки, кібербезпеки, «зеленої» металургії та інжинірингу.

Це, зокрема:

  • виробництво сучасної зброї. Україна має світовий потенціал у виробництві та експорті озброєння, а також шанс витіснити росію з ринку обслуговування війської техніки старих зразків по всьому світу;
  • розвиток атомної енергетики та нарощування експорту до Європи через ENTSO-E;
  • розширення конкурентних переваг в агропромисловому комплексі та збільшення частки продукції з глибокою переробкою;
  • використання потенціалу в IT та поєднання цієї сфери з військовими технологіями;
  • розширення обсягів та вартості експорту металу, щоб стати одним із ТОП-10 експортерів у світі;
  • відновлення металургійних заводів на принципах зеленої металургії для нарощення ще однієї конкурентної переваги в експорті.

Свириденко наголосила, що ці плани будуть реалізовані за умови привабливого податкового клімату, забезпечення інвесторам дешевої електроенергії, надання доступу до корисних копалин для їх подальшої переробки, налагодження безпечної швидкої логістики до Європи.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1