На українських АЗС вже з’явився американський бензин, – Свириденко

Share

Учасники ринку пального вже законтрактували на європейському ринку 72 тис. тонн бензину та 253 тис. тонн дизеля

Про це в ефірі національного телемарафону ввечері 11 травня повідомила перший віцепрем'єр – міністр економіки Юлія Свириденко, передає «Інтерфакс-Україна».

«Учасники ринку вже законтрактували 72 тис. тонн бензину та майже 253 тис. тонн дизеля», – сказала вона.

При цьому Свириденко зазначила, що щомісяця Україна потребує приблизно 100 тис. тонн бензину, 250 тис. тонн дизеля і ще 70 тис. тонн зрідженого газу.

За її словами, з огляду на це, з кожним тижнем ситуація з пальним вирівнюватиметься, а вже зараз, за даними податкової служби, зростають обсяги його реалізації.

«З кожним тижнем ми покращуватимемо наші логістичні шляхи і ситуацію вирівнюватимемо», – запевнила вона.

Як аргумент, перший віцепрем'єр вказала, що досягнуті домовленості про збільшення транзиту пального через Польщу з 60 до 250 тис. тонн на місяць, вже зараз пальне на кордоні оформляється позачергово, а польська сторона скасувала дозвіл на в'їзд автоцистерн з України.

«Ми дивимося, які ще управлінські рішення можуть бути застосовані на українсько-польській митниці, щоби прискорити рух пального», – зазначила Свириденко.

Водночас вона наголосила, що логістика постачання пального в Україну зараз стає більш складною та комбінованою, «але ресурс є».

«У нас буде пальне зі США, з регіону АРА, з німецьких, скандинавських, прибалтійських переробних заводів. Ми робимо все, щоб його доставити вчасно», – зазначила чиновниця, додавши, що, зокрема, перший американський бензин з'явився на АЗС України дві доби тому.

Водночас, за її словами, Україна поки що не збирається відмовлятися від держрегулювання цін, за винятком певних коригувань в умовах складної логістики його постачання.

Проте вона припустила, що держава поряд із приватними операторами закуповуватиме великі обсяги пального за довгостроковими контрактами, щоб убезпечити себе від його дефіциту надалі.

Нагадаємо, раніше прем'єр Денис Шмигаль заявляв, що влада України має стратегію подолання кризи з дефіцитом бензину, який пов'язаний з наслідками війни. У майбутньому ціни на пальне можуть зрости на кілька гривень.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom